Dřevovláknitá izolace


O dřevovláknité izolaci STEICOzell

Dřevovláknitá izolace STEICOzell je na německém trhu již více jak 18 let. Jde o sypký přírodní izolant z dřevních vláken aplikovatelný zafoukáním.

Pro každou stavbu je důležitá ochrana před chladem, ale i před letními vedry. Toho dosáhneme vhodnou skladbou konstrukce obvodové stěny. Správně navržená skladba pomůže udržet rozpočet na výstavbu i náklady na energii v příznivých mezích. Navíc správná skladba dýchá a tím brání kondenzaci vody v konstrukci. Tomu všemu napomáhá dřevovláknitá izolace STEICOzell.

Chci cenovou nabídku

Hlavní výhody dřevovláknité izolace STEICOzell

  • udržuje příjemný chládek v létě a pohodové teplo v zimě
  • akusticky izoluje
  • je vhodná pro dřevostavby, střechy, rekonstrukce
  • lehce a rychle se aplikuje
  • vyplňuje i komplikované dutiny
  • díky dlouhým vláknům nesesedá
  • je prodyšná a paropropustná, vhodná pro difúzně otevřené konstrukce
  • má použití i v protipožárních konstrukcích

Minimalizujte úniky tepla i vy!
Kontaktujte nás!

Chladno v létě, teplo v zimě

STEICOzell má až 3x vyšší schopnost akumulace tepla oproti běžným izolačním materiálům. Tím velmi dobře zabraňuje prostupu tepla i chladu pláštěm do budovy. Tím dochází k žádoucímu efektu: příjemný chlad v létě a pohodové teplo v zimě. V průběhu dne v létě se vnitřek domu nepřehřívá, protože dřevovláknitá izolace STEICOzell zpomaluje prostup tepla do vnitřku domu a akumuluje teplo do sebe. V noci, když je venku chladno, tak teplo vypouští ven a teplota v domě zůstává v příjemném rozmezí.

Pro všechny stavby

Izolace STEICOzell se vyrábí z čistých volných dřevovláken. Každé z těchto vláken má všechny přednosti přírodního dřeva: trvanlivost, elasticitu, stabilitu a velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. K vytvoření izolační vrstvy je materiál vháněn pod vysokým tlakem do uzavřených částí stěn, stropů střech a podlah. Ať už se jedná o novostavbu, starou zástavbu, příhradovou konstrukci nebo dřevěnou stavbu nebo jinou lehkou konstrukci, je izolace vždy z hlediska nákladů i ekologie mimořádně příznivá.

Prodyšnost

Řada zákazníků z oblasti dřevostaveb se v poslední době přiklání k difúzně otevřeným konstrukcím, kde skladba stěna nebo střech je navržena bez parozábrany a prostup vodní páry z interiéru je zajištěn správnou skladbou konstrukce. V těchto skladbách má izolace STEICOzell své nezastupitelné místo. Tím, že přijímá vlhkost do vláken a do 20% vlhkosti nemění svoji izolační schopnost přispívá k delší životnosti domu právě tím, že vlhkost umí regulovat a navíc přispívá i k příznivému klimatu uvnitř domu.

Rychlá aplikace a stálost bez sesedání

Izolant je dodávaný v 15kg pytlích. Izolace je vysypána do foukacího stroje, zpravidla mimo dům, a transportována hadicemi do konstrukce. Aby bylo možné dlouhodobě zajistit izolační schopnost je nutné, aby izolace měla požadovaný objem. Toho se dosáhne kontrolou nafoukaného objemu a porovnáním spotřebované izolace. Jsou k dispozici tabulky s předepsanou objemovou hmotností pro různé konstrukce. Tyto hodnoty se pohybují od 32 do 45 kg/m3. Doporučenou univerzální hodnotou, a zkušenosti to potvrzují, je pro dřevovláknitou izolaci STEICOzell 40 kg/m3 pro všechny konstrukce. Dodržením této hodnoty je zajištěna dlouhodobá spolehlivost a izolační schopnost konstrukce. 

Chci cenovou nabídku

Zaujala vás naše nabídka?

Neváhejte a zeptejte se na cokoliv.
Kde sídlíme?

Volejte PO-PÁ 7-16 hod.

+420 377 915 317

nebo napište na

palis@palis.cz